HTC WIZARD Podkręć swój procesor na długo TUTORIAL

  • 98 Odpowiedzi
  • 30419 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline DAGI

  • *
  • 85
HTC WIZARD Podkręć swój procesor na długo TUTORIAL
« dnia: Maj 31, 2006, 12:46:38 »
Poniższy tutorial możemy zastosować w następujących modelach
 spv m3000 , qtek 9100 , xda mini s , i-mate K-jam

MA ON NA CELU POMÓC  W PODKRĘCENIU NA STAŁE (do następnego hard reset ) PROCESORA

PODKRĘCASZ PROSESOR NA WŁASNE RYZYKO - NIE ODPOWIADAM ZA ŻADNE USZKODZENIA Z TYM ZWIĄZANE

Z mojej strony zachęcam do wykonania tych operacji na waszym Wizardzie - moj przy romie qtek aku 2 oraz predkosci 252 i przy zestawie aplikacji pracuje bardzo szybko i płynnie - nie ma porównania z tym co było na początku .

Postanowiłem zamieścić ten tutorial ponieważ podkrecenie procesora w wizardzie jest świetna sprawa ,a gdy ustaiwmy wszystko aby był podkręcony na stałe to już zupełnie nasz wizardzik jest nie do poznania .
Większośc informacji jest już na forum ,ale nie wszystkie , do tego są porozrzucane po roznych topicach. A więc zaczynamy  8)

1.Ściągnij  poniższą aplikacje ,rozpakuj i umieść w w lokalizacji  \Windows na twoim Wizardzie  http://forum.xda-developers.com/download.php?id=9181

2.Uruchom   Omapclock.exe.  i poszukaj odpowiedniej predkości na której twoj Wizard będzie pracował płynnie i nie będzie się wieszał - poprzez urochomienie kilku aplikacji na danej prędkości zegara - ja mam 252 MHz - to jest bardzo ważne ponieważ gdy raz ustawisz zegar na dana prędkość  i nie będzie ona odpowiednia to twój pocket  przy starcie bedzie się restartował lub wieszał i tylko HARD - RESET pomoże  

3. Ściągnij i zainstaluj aplikacje Resco File Explorer 2005: http://resco.net

4. Uruchom Resco Explorer przejdż do lokalizacji \Windows . Znajdź plik OmapClock.exe przytrzymaj na nim rysik aż pojawi się menu i daj opcje "kopiuj" =  “Copy”.

5. Następnie przejdź do lokalizacji  \Windows\Startup - odpowiednik w polskim os to bodajże Autostart ,potem przytrzymaj rysik w pustym polu aż pojawi się menu i wybierz opcje:  paste shortcut = wklej skrót

6. Przytrzymaj rysik na nowo utworzonym skrócie  OmapClock i wybierz Ustawienia =  Properties a pożniej wybierz zakładke Shortcut - Skróty .
 
7. Cel powinien wygląc nastepująco:  

 “\Windows\OmapClock.exe” –clock 252

W tym przypadku zmieniamy lokalizacje dokładnie jak wyżej razem ze spacjami - w miejscu prędkości zegara wpisujemy odpowiednia dla swojego wizarda

8. Teraz robimy Soft - reset i sprawdzamy czy zegar jest przetaktowany na prędkość jaką wybraliśmy . Jeżeli tak to przetaktowanie zegara po starcie mamy za sobą i nasz procesor ma predkość wybraną przez nas.

9. Następnym problem jest fakt, iż urządzenie po przejściu i wróceniu ze stanu wstrzymania automatycznie zmienia prędkość zegara na seryjną.
Ale na to tez  jest sposob:

Ściągamy i instalujemy DinarSoft MemMaid: http://www.handango.com/PlatformProductDetail.jsp?siteId=1&jid=AA7FB311DB6CF9D1EB99A57835D25E3A&platformId=2&N=96806%204294961878&productId=123995&R=123995

10.Otwieramy  MemMaid i wybieramy zakładke "Notification queue" (druga zakładka od lewej na dole) a następnie klikamy na przycisk "ADD"

11. W pierwszej części "Program" klikamy na ikonke " ... " aby ustawić lokalizacje skrótu omap clock  \Windows\Startup - odpowiednik w polskim os to bodajże Autostart    , następnie w części "Event" klikamy na ptaszka i wybieramy opcje " The device woke up " i klikamy przycisk "ADD"

12. Na końcu robimy soft-reset i jeżeli wszystko poszło sprawnie nasz zegar jest przetaktowany na prędkość przez nas wybraną nawet podczas przejścia i wrócenia ze stanu wstrzymania (uwaga aby nasz pocket pc nie wrócił do seryjnej prędkości procesora musi pozostać w stanie wstrzymania od 5 do 10 sekund - czyli mamy sposób aby zmienić prędkość na seryjną w razie potrzeby poprzez błyskawiczne wejście i wyjście ze stanu wstrzymania przyciskiem obok slotu na karty mini sd)

Jeżeli dla kogoś powyższy opis jest niezrozumiały - bardzo prosze mnie o tym poinformować .

Moderatorów bardzo proszę o  przyklejenie Topicu - jeżeli uważają ,że stanowi jakąkolwiek wartośc merytoryczna  :) DAGI

*

Offline dziegiel

  • **
  • 156
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://money.ebiznes.waw.pl
  • Sprzęt: SPV M3000 + GPS + 1GB Kingston
HTC WIZARD Podkręć swój procesor na długo TUTORIAL
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 31, 2006, 12:57:28 »
przecież do tego wystarczy samrtskey + omapclock

*

Offline DAGI

  • *
  • 85
HTC WIZARD Podkręć swój procesor na długo TUTORIAL
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 31, 2006, 13:18:10 »
Są osoby które mają problem ze smatskey i mogą spróbować tym sposobem
Podobno też  Smatskey powoduję restarty - a ja używam tego sposobu i nie miałem żadnego

*

Offline and2ree

  • 35
  • Sprzęt: i780, E51, ETEN G500
HTC WIZARD Podkręć swój procesor na długo TUTORIAL
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 31, 2006, 13:42:58 »
smartskey i omapclock bezproblemowo uruchomilem na imate JAMin (HTC Prophet). Przewaga nad tym co opisales jest taka, ze jest calkiem za darmo i nie trzeba jakis triali instalowac. Jedyne co bylo nie tak to to, ze pocket zachowywal sie niestabilnie. Np. zawieszal sie w czasie ladowania lub po nocy (czyli jak dlugo lezal na czuwaniu) byl zawieszony modul GSM. Predkosci ktore testowalem to 264 i 240 MHz. Czytalem ze JAMin'y niektorym dzialaja stabilnie jeszcze oczko wyzej czyli na 272 MHz. Ale w imie nauki nie ryzykowalem wiecej skoro juz przy nizszych czestoliwosciach troche niedomagal.

*

Offline DAGI

  • *
  • 85
HTC WIZARD Podkręć swój procesor na długo TUTORIAL
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 31, 2006, 14:25:07 »
Cytat: "and2ree"
smartskey i omapclock bezproblemowo uruchomilem na imate JAMin (HTC Prophet). Przewaga nad tym co opisales jest taka, ze jest calkiem za darmo i nie trzeba jakis triali instalowac. Jedyne co bylo nie tak to to, ze pocket zachowywal sie niestabilnie. Np. zawieszal sie w czasie ladowania lub po nocy (czyli jak dlugo lezal na czuwaniu) byl zawieszony modul GSM. Predkosci ktore testowalem to 264 i 240 MHz. Czytalem ze JAMin'y niektorym dzialaja stabilnie jeszcze oczko wyzej czyli na 272 MHz. Ale w imie nauki nie ryzykowalem wiecej skoro juz przy nizszych czestoliwosciach troche niedomagal.


oto wlasnie chodzi po smartskey wizard jest nie stabilny I sie restartuje a w tym przypadku resco explorera jak rowniez ten drugi pragramik mozemy spokojnie odinstalowac po wykonaniu powyzszych operacji I po sprawie ha :)

*

Offline dziegiel

  • **
  • 156
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://money.ebiznes.waw.pl
  • Sprzęt: SPV M3000 + GPS + 1GB Kingston
HTC WIZARD Podkręć swój procesor na długo TUTORIAL
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 31, 2006, 14:33:56 »
ja używam smartskey od ponad miesiąca i nie zauważyłem żadnych niestabilności

*

Offline DAGI

  • *
  • 85
HTC WIZARD Podkręć swój procesor na długo TUTORIAL
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 31, 2006, 16:03:13 »
Cytat: "dziegiel"
ja używam smartskey od ponad miesiąca i nie zauważyłem żadnych niestabilności


Good fory you  8)  A wiec do ciebie ten topic nie jest kierowany  :wink:  a do tych ,którzy mają problem z aplikacją Smartskey

HTC WIZARD Podkręć swój procesor na długo TUTORIAL
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 31, 2006, 16:35:52 »
Na moim Jaminie smartskey był niestabilny. Przy 220 miałem zwiechy. Memmaidem działa spokojnie na 236-240.

*

Offline DAGI

  • *
  • 85
HTC WIZARD Podkręć swój procesor na długo TUTORIAL
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 31, 2006, 17:02:54 »
Cytat: "mhojlo"
Na moim Jaminie smartskey był niestabilny. Przy 220 miałem zwiechy. Memmaidem działa spokojnie na 236-240.

Mi na 252 Mhz coprawda dopiero tydzień ale ani jednego restartu

HTC WIZARD Podkręć swój procesor na długo TUTORIAL
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 31, 2006, 17:52:11 »
W rzeczy samej na xda-dev też wielu ludziom działa spokojnie na 252... W sumie procki w stacjonarnych też różnie reagują na podkręcanie (nawet w ramach jednego modelu), podobno to zależy od tego, z jakiej części bloku zostały wycięte - im bliżej krawędzi, tym lepiej się podkręcają.

*

Offline romulus

  • ******
  • 2929
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mam to gdzieś
  • Sprzęt: LG OPTIMUS 4X HD P880
HTC WIZARD Podkręć swój procesor na długo TUTORIAL
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 31, 2006, 18:10:52 »
Cytat: "dziegiel"
ja używam smartskey od ponad miesiąca i nie zauważyłem żadnych niestabilności
u mnie tez smiga dobrze
Po co pytać człowieka, gdzie idzie. Jak ktoś idzie, to gdzieś idzie, sam wie najlepiej, gdzie idzie, nie muszą zaraz wszyscy wiedzieć, gdzie idzie.

*

Offline Spoko

  • 33
HTC WIZARD Podkręć swój procesor na długo TUTORIAL
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 31, 2006, 18:26:42 »
A ja mam pytanko odnośnie casu działania na baterii. Jak dlugo wam trzyma bateria na podkreconym procku?? Czy dużo krócej PDA pracuje na jednym ladowniu czy nie??

*

Offline DAGI

  • *
  • 85
HTC WIZARD Podkręć swój procesor na długo TUTORIAL
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 31, 2006, 19:37:02 »
ja wiekszego zuzycia bateri nie zauwazylem . tak czy inaczej laduje go codziennie bo uzywam non stop

*

Offline romulus

  • ******
  • 2929
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mam to gdzieś
  • Sprzęt: LG OPTIMUS 4X HD P880
HTC WIZARD Podkręć swój procesor na długo TUTORIAL
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 31, 2006, 20:05:18 »
Cytat: "Spoko"
A ja mam pytanko odnośnie casu działania na baterii. Jak dlugo wam trzyma bateria na podkreconym procku?? Czy dużo krócej PDA pracuje na jednym ladowniu czy nie??
narazie testuje na 240 mhz



Average Speed                  155.72%
Video Frames                   1091
Audio Samples                  1054452
Amount of Data                 1623 KB

Bench. Time                    0:29.221
Bench. Frame Rate              37.33
Bench. Sample Rate             36084
Bench. Data Rate               455 kbit/s

Original Time                  0:45.503
Original Frame Rate            23.98
Original Sample Rate           22050
Original Data Rate             292 kbit/s

URL                            \Storage Card\Nowy folder (2)\Lost.S02E24.HDTV.XviD-XOR_PocketPC.avi
Size                           91479710
Platform                       PocketPC
OS Version                     5.01
OEM Info                       WIZA200
Clock speed                    166 Mhz
Video output                   GDI 240x320 16bits Lookup
Video zoom                     320x176 -> 176x320
Audio output                   Wave Output 22050Hz 16Bits 1Ch.




TCPMP Version
Subtitle Edition
0.71 Beta Benchmark Results

Average Speed                  206.22%
Video Frames                   1338
Audio Samples                  1288109
Amount of Data                 1991 KB

Bench. Time                    0:27.060
Bench. Frame Rate              49.44
Bench. Sample Rate             47601
Bench. Data Rate               603 kbit/s

Original Time                  0:55.805
Original Frame Rate            23.98
Original Sample Rate           22050
Original Data Rate             292 kbit/s

URL                            \Storage Card\Nowy folder (2)\Lost.S02E24.HDTV.XviD-XOR_PocketPC.avi
Size                           91479710
Platform                       PocketPC
OS Version                     5.01
OEM Info                       WIZA200
Clock speed                    225 Mhz
Video output                   GDI 240x320 16bits Lookup
Video zoom                     320x176 -> 176x320
Audio output                   Wave Output 22050Hz 16Bits 1Ch.
Po co pytać człowieka, gdzie idzie. Jak ktoś idzie, to gdzieś idzie, sam wie najlepiej, gdzie idzie, nie muszą zaraz wszyscy wiedzieć, gdzie idzie.

*

Offline romulus

  • ******
  • 2929
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mam to gdzieś
  • Sprzęt: LG OPTIMUS 4X HD P880
HTC WIZARD Podkręć swój procesor na długo TUTORIAL
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 31, 2006, 20:06:24 »
nie wiem dlaczego tcmp widzi 225 a omap pokazuje 240mhz
Po co pytać człowieka, gdzie idzie. Jak ktoś idzie, to gdzieś idzie, sam wie najlepiej, gdzie idzie, nie muszą zaraz wszyscy wiedzieć, gdzie idzie.

*

Offline DAGI

  • *
  • 85
HTC WIZARD Podkręć swój procesor na długo TUTORIAL
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 31, 2006, 22:50:59 »
Cytat: "romulus"
nie wiem dlaczego tcmp widzi 225 a omap pokazuje 240mhz

Z tego co czytałem  gdzieś na forum to TCMP zawsze widzi mniej niż jest naprawde

HTC WIZARD Podkręć swój procesor na długo TUTORIAL
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 31, 2006, 23:46:40 »
ciekawe kto pierwszy spali wizarda  :twisted:
mi przy 240mhz i polgodzinnym graniu w wormsy calkiem pokaznie sie nagrzal wiec wole nie kombinowac i podkrecam tylko jak potrzeba

*

Offline DAGI

  • *
  • 85
HTC WIZARD Podkręć swój procesor na długo TUTORIAL
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 31, 2006, 23:57:41 »
Cytat: "patison"
ciekawe kto pierwszy spali wizarda  :twisted:
mi przy 240mhz i polgodzinnym graniu w wormsy calkiem pokaznie sie nagrzal wiec wole nie kombinowac i podkrecam tylko jak potrzeba


Nie wyczuwam aby mój się nagrzewał poza tym sam się restartuję gdy się nagrzeje a nigdy mi sie nie zrestartowal - pewnie ci się nagrzał od rozgrzanych rączek  :lol:

*

Offline evad

  • ***
  • 465
  • Płeć: Mężczyzna
  • Avatars are for wimps
    • http://adl.pl
  • Sprzęt: Nokia N900, E72 i kilka innych...
HTC WIZARD Podkręć swój procesor na długo TUTORIAL
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 01, 2006, 00:57:16 »
Cytat: "DAGI"
Cytat: "dziegiel"
ja używam smartskey od ponad miesiąca i nie zauważyłem żadnych niestabilności


Good fory you  8)  A wiec do ciebie ten topic nie jest kierowany  :wink:  a do tych ,którzy mają problem z aplikacją Smartskey


sęk w tym, że nigdzie nie wspomniałeś o tym, że istnieje alternatywa w postaci smartskey i że ten opis jest właśnie dla tych, u których on nie działa. ;>

swoją szosą, nie wiem czemu ludzie mają z nim problemy. u mnie zadziałało za pierwszym podejściem i prostym sposobem i za darmo mam 240 MHz nonstop.

HTC WIZARD Podkręć swój procesor na długo TUTORIAL
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 01, 2006, 09:58:09 »
u mnie też działa ok ze smartkeyem - ale jakoś nie bardzo mam odwagę go trzymać cały czas podkręconego - nie jest to aż tak moim zdaniem potrzebne, po drugie nowy rom sprawił, że tel chodzi znacznie szybciej.

*

Offline McMike

  • *****
  • 1585
  • Płeć: Mężczyzna
  • McMike
  • Sprzęt: E90, Asus A639, AM 4.1 + S8 i octa
HTC WIZARD Podkręć swój procesor na długo TUTORIAL
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 01, 2006, 10:09:33 »
A ja dzisiaj spróbuje coś podgrzać;)
Ale tak ogólnie to dziękuje autorowi wątku, któremu się chciało napisać go bo każdy by tylko krytykował, a nikomu nie przyszło, żeby coś takiego dla kogoś innego napisać.
Rząd nic nie robi i to się najbardziej chyba Polakom podoba =)

*

Offline DAGI

  • *
  • 85
HTC WIZARD Podkręć swój procesor na długo TUTORIAL
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 01, 2006, 12:17:28 »
Cytat: "McMike"
A ja dzisiaj spróbuje coś podgrzać;)
Ale tak ogólnie to dziękuje autorowi wątku, któremu się chciało napisać go bo każdy by tylko krytykował, a nikomu nie przyszło, żeby coś takiego dla kogoś innego napisać.


mysle ze spokojnie na 240 mozesz podkrecic

p.s. dzieki za pierwsza pozytywna wypowiedz

*

Offline romulus

  • ******
  • 2929
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mam to gdzieś
  • Sprzęt: LG OPTIMUS 4X HD P880
HTC WIZARD Podkręć swój procesor na długo TUTORIAL
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 01, 2006, 17:25:05 »
Cytat: "Navigare"
u mnie też działa ok ze smartkeyem - ale jakoś nie bardzo mam odwagę go trzymać cały czas podkręconego - nie jest to aż tak moim zdaniem potrzebne, po drugie nowy rom sprawił, że tel chodzi znacznie szybciej.
ja mam troche inne objawy niby dziala ale jeszcze na romie orangutana jak trzymalem (nie pamietam albo kalendarz albo zielona sluchawke) to pokazywalo mie sie menu win. a teraz nie ale przewijanie stron dziala. a jaki jest ten alternatywny program
Po co pytać człowieka, gdzie idzie. Jak ktoś idzie, to gdzieś idzie, sam wie najlepiej, gdzie idzie, nie muszą zaraz wszyscy wiedzieć, gdzie idzie.

*

Offline Geny

  • *
  • 55
    • http://www.gf.waw.pl
HTC WIZARD Podkręć swój procesor na długo TUTORIAL
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 10, 2006, 17:48:18 »
zrobilem. dzieki za przyjemnie i super rozumnie napisany tutorial.

*

Offline sopel1000

  • 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • EiT @ PUT
    • Skróć se linka - qck.pl!
  • Sprzęt: Samsung i780 @ CXHE1 (Plus)
Częstotliwość?
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 12, 2006, 20:34:00 »
A jak sprawdzić czy zadziałało przetaktowanie? Bo cały czas, mimo, że użyję OmapClocka to jak wejdę w ustawienia ->system-> informacje, to tam cały czas jest 195 MHz? Czy to się jakoś inaczej sprawdza?
Windows 6.5 @ Samsung i780

*

Offline may

  • ******
  • 2541
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Magic, HTC Sensation
HTC WIZARD Podkręć swój procesor na długo TUTORIAL
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 12, 2006, 20:38:52 »
uruchom omapa - on Ci pokaże.
Po trupach, po trupach...do celu...na Wawelu
  


*

Offline sopel1000

  • 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • EiT @ PUT
    • Skróć se linka - qck.pl!
  • Sprzęt: Samsung i780 @ CXHE1 (Plus)
HTC WIZARD Podkręć swój procesor na długo TUTORIAL
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 12, 2006, 20:51:20 »
Sceptyczny byłem, co do tego co pokazuje omap bo wiesz, ja na wiarę nie lubię przyjmować takich rzeczy. Teoretycznie każdy może napisać sobie program, gdzie jest opcja wybierz szybkość, potem ustaw i on pokazuje jaką szybkość ma a tak na serio to nic nie zrobił... Jednak przekonało mnie coś - dojechałem do 276 i się zwiesił totalnie :P Anyway, dzięki za dobrze napisany tutorial!
Windows 6.5 @ Samsung i780

HTC WIZARD Podkręć swój procesor na długo TUTORIAL
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 13, 2006, 00:10:07 »
jak nie wiezysz w omapa to zainstaluj battery status :)

male prawdopodobienstwo zeby dwa takie programy specjalnie ci sciemnialy :) ze sie podkrecilo a naprawde nie podkreca :P

*

Offline Ibanezq

  • ****
  • 729
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Sensation XE with Beats srałdio ;)
HTC WIZARD Podkręć swój procesor na długo TUTORIAL
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 13, 2006, 20:56:58 »
Czyli tutaj chodzi o automatyczne ustawianie po soft resecie?
Ja podtaktowałem zegar i przełączyłem tel w stan uśpienia, włączam i widzę, że mam znowu oryginalna wartość taktowania. Czy to normalne?
Czy ten tutorial załatwi mi tą sprawę?
PDA: Palm V -> iPAQ 3760 -> HTC Wizard -> HTC Touch Pro -> HTC HD2 -> HTC Sensation XE
GSM: Siemens C25 -> Nokia 5110 -> Nokia 6210 -> Nokia 6310 -> Siemens C35i -> Siemens S65 -> Nokia 6650

*

Offline may

  • ******
  • 2541
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Magic, HTC Sensation
HTC WIZARD Podkręć swój procesor na długo TUTORIAL
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 13, 2006, 21:26:30 »
Cytat: "ibanezq"
Czyli tutaj chodzi o automatyczne ustawianie po soft resecie?
Ja podtaktowałem zegar i przełączyłem tel w stan uśpienia, włączam i widzę, że mam znowu oryginalna wartość taktowania. Czy to normalne?
Czy ten tutorial załatwi mi tą sprawę?

Powiedz że czytałeś pierwsze trzy zdania wątku :)
Po trupach, po trupach...do celu...na Wawelu