Polska klawiatura dla Nec 780 (i może innych)

  • 19 Odpowiedzi
  • 3858 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline gawron

  • 21
  • Płeć: Mężczyzna
    • Piotr Gawrysiak
  • Sprzęt: teraz HTC Wizard, HTC Athena, kiedyś Psion 5, Psion 3
Polska klawiatura dla Nec 780 (i może innych)
« dnia: Maj 21, 2005, 12:57:14 »
Właśnie skończyłem przerabiać program Remap Mike Welch'a dla Nec 780 (dla tych którzy nie wiedzą - to programik zmieniający układ kursorów na bardziej rozsądny) tak, aby pozwalał na wpisywanie polskich znaków z klawiszem Alt. Instaluje się jako aplikacja w notification area i pozwala na wpisywanie znaków w Unicode (jeśli komuś potrzebne ANSI to można bez problemu dorobić). Jeśli ktoś jest zainteresowany, prosiłbym o kontakt - to w dalszym ciągu wersja mocno beta  i sporo można by w niej poprawić (ale już użyteczna - jak dla mnie działa znacznie lepiej niż Language Extender, czy przeróbki Artskey), więc sugestie mile widziane - albo i nawet poprawki...

Istnieje spore prawdopodobieństwo że działać będzie także na innych palmtopach z WinCE 2.11 i SH3 (np. Jornada 680) i 3.0 i ARM (np. 720) itd. - tyle że nie mam jak tego sprawdzić, bo sam mam tylko Mobilepro 780. Jeśli zatem znalazłyby się jakieś osoby chętne do testowania to byłoby miło...

Poza dwa pytanka dotyczące 780 - a) czy komuś udało się uruchomić Doom (albo Quake) na tym sprzęcie (wiem że się da np. na J680 albo na NEC770 :)? b) czy ktoś bawił się programowaniem przy wykorzystaniu GameX (za GAPI jak rozumiem nie ma co się nawet brać...)? Przerobiłbym swoją starą grę z PocketPC (btw - dostępna tutaj http://bolek.ii.pw.edu.pl/~gawrysia/pad.htm), tyle że wolałbym wiedzieć czy się da :)

Polska klawiatura dla Nec 780 (i może innych)
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 24, 2005, 11:35:51 »
Heja!
Rozumiem, że program ma taką przewagę nad LE, że można pisać z WCIŚNIĘTYM altem, tak? To jeśli można - poprosiłbym na maila stasheck (at) o2.pl

Co do doom/quake - wiesz, jak to odpalić na NEC770? Bo własnie próbuję walczyć z tymi grami...

Polska klawiatura dla Nec 780 (i może innych)
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 24, 2005, 14:10:54 »
Dziwna sprawa z tym doomem (i quake) pod HPC. Niestety nie mam teraz za dużo czasu aby się tym bawić.
Poza tym na razie z tego co widziałem w sieci to jest tego trochę wersjii i nie wiadomo która MOŻE ruszy. Poza tym uruchamiając się nie wypluwają żadnych błędów tylko po prostu nic się nie dzieje poza powolnym zżeraniem pamięci. Może znajdę odpowiedź za jakiś czas ...
W ogóle coś mi śmierdzi z tym interfejsem GAPI. Czy ktoś może mi pokazać cokolwiek (grę, program) co korzysta z tego interfejsu i na prawdę działa na NEC 780 ?? !!

*

Offline gawron

  • 21
  • Płeć: Mężczyzna
    • Piotr Gawrysiak
  • Sprzęt: teraz HTC Wizard, HTC Athena, kiedyś Psion 5, Psion 3
Polska klawiatura dla Nec 780 (i może innych)
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 24, 2005, 14:36:43 »
Dokladnie tak - polskie litery uzyskuje sie pry wcisnietym klawiszu Alt, tak samo jak na duzym komputerze. To mnie wlasnie najbardziej denerwowalo w LE :)
Skoro juz o tym mowa - jak rozumiem LE dziala tak samo bez sensu :) na Jornadach? Jesli tak to moze znalazl by sie ktos zainteresowany przetestowaniem...

A jesli chodzi o Dooma - z tego co sie orientuje te wersje Doom'a i Quake'a na HPC sa kompilowane nie z GAPI tylko z GameX i wlasnie dlatego dzialaja takze na handheldach w HPC Pro (bo GAPI dla HPC Pro nie ma, jest dopiero dla HPC 2000). Na forum hpcfactor widzialem watek w ktorym dyskutowano dzialanie na Nec'u 770 (w PQL jest nawet przelacznik 770) - problem w tym, ze w 780 pamiec ekranu np. moze byc inaczej zorganizowana i juz... Ponadto sprawe komplikuje jeszcze to, ze w 780-tki mozna wlozyc modul ROM od 790 i wtedy sie ma HPC 2000.

Coś czuję, że chyba bez eksperymentów i przekompilowania źródeł to nic z tego nie będzie...

Polska klawiatura dla Nec 780 (i może innych)
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 24, 2005, 15:07:47 »
Tylko że trzeba mieć źródła...

Najchętniej to bym przejechał to jakimś programem śledzącym wywołania - ani doom, ani quake nie dochodzą nawet do momentu sprawdzenia, czy plik .pak/.wad jest dostępny :/

Gdybyś się tym zajmował, daj znać - coś tam wiem o programowaniu i mikrokomputerach, może razem coś wymyślimy :D:D

Aha - dostałem progsa na maila, jak tylko będę miał chwilę czasu to go sprawdzę.

*

Offline gawron

  • 21
  • Płeć: Mężczyzna
    • Piotr Gawrysiak
  • Sprzęt: teraz HTC Wizard, HTC Athena, kiedyś Psion 5, Psion 3
Polska klawiatura dla Nec 780 (i może innych)
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 24, 2005, 15:19:52 »
Zrodla pewnie sie znalazlyby - na razie wyslalem pytanie do osobnika z gamefreaks, moze cos wie :) A przy okazji - moze warto sprawdzic czy pojdzie Doom Legacy - http://home.freeuk.com/gamefreaks/pql/ - tu źródła są bezpośrednio dostępne na stronie.

Skoro już o tym mowa - najchętniej bym sprawdził czy na 780 w ogóle działa GameX - np. przerabiając tą moją gierkę, tylko że nie bardzo mam kiedy :)

*

Offline cormac

  • *
  • 69
  • Sprzęt: ASUS A696
Polska klawiatura dla Nec 780 (i może innych)
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 25, 2005, 11:54:39 »
Mam Jornade 680, bylbym zainteresowany przetestowaniem tego programiku. Sam uzywam ArtsKeya i jest niezle, ale oczywiscie mogloby byc jeszcze lepiej :)

Podaje moj adres: cormac(at)o2.pl

*

Offline PawelP7

  • *****
  • 1204
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy , Asus Transformer TF101
Polska klawiatura dla Nec 780 (i może innych)
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 25, 2005, 20:19:17 »
Świetny program, tylko czemu program do polskich czcionek jest po angielsku? Chyba fajnie by było polonizować co się da...Co do quake i doom'a to życze powodzenia Ja po miechu zabawy  ztwierdzam że bez modyfikacji w kodach sie nie obejdzie. Pozdrawiam
Były: Nec e228, Nec Mobile Pro 780, Acer n311, HTC Wizard, HTC Universal, Toshiba g900, HP rz1710, Nokia E51, Palm Treo 750v, Palm Centro, OQO 01+, Motorola v8, Nokia E90, HTC Alpine, HTC HD, Toshiba g910, HTC Desire, HTC HD 2,

*

Offline gawron

  • 21
  • Płeć: Mężczyzna
    • Piotr Gawrysiak
  • Sprzęt: teraz HTC Wizard, HTC Athena, kiedyś Psion 5, Psion 3
Polska klawiatura dla Nec 780 (i może innych)
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 25, 2005, 21:49:08 »
Wlasnie dostalem maila od developera HPC Doom'a i HPC Quake - na MP 780 rzeczywiscie nie ruszy, z tego powodu ze : "The problem is that the graphics API I am using is reporting incorrect information about your device". Jesli znajde czas to postaram sie pomoc mu w zrobieniu przerobki na 780...

A co do polonizacji - to na razie mocna beta, jak sie okaze ze dziala dobrze i jest faktycznie uzyteczny to bedzie mozna potlumaczyc wszystko. Jesli ktos by chcial pomoc - prosze o informacje...

Polska klawiatura dla Nec 780 (i może innych)
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 26, 2005, 00:25:20 »
Użyteczny będzie na 100%, pod warunkiem że nie będzie niszczył zawartości Schowka, będzie stabilny i nie będzie miał dużego footprintu ;)

Co do przeróbki na 780 - na którymś forum dot. winCE właśnie dzisiaj zaoferowałem mu też swoją pomoc - więc jeśli coś by się działo, proszę o kontakt (mail już znasz - moje gg to 2870729, login na tlenie to stasheck, a na Jabberze ketven - do wyboru do koloru ;) )

*

Offline Rzuf

  • **
  • 211
Polska klawiatura dla Nec 780 (i może innych)
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 18, 2006, 23:40:45 »
hmmm dalo sie cos zrobic z tym programem do plliterek?

przydal by sie :(

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Polska klawiatura dla Nec 780 (i może innych)
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 26, 2006, 01:08:09 »
j tez poprosze programik do polskich literek, chetnie zerkne czy bedzie to u mnie pracowac ;-))

na jakich zasadach sie go dostaje .... i czy ktos z proszacych dotychczas go juz dostal ;-)

BTW jakie programy sa wogole dostepne na windows ce ? i gdzie moge poczytac jakies testy porownawcze miedzy nimi ... jesli takowe of kors istnieja

Polska klawiatura dla Nec 780 (i może innych)
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 26, 2006, 13:58:59 »
Do różnych sprzętów są różne programy - więc podaj wersję sysop i procesor, a coś poradzimy.

Polecam też przeczytanie przyklejonego tematu.

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Polska klawiatura dla Nec 780 (i może innych)
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 26, 2006, 15:05:16 »
Cytat: "stasheck"
Do różnych sprzętów są różne programy - więc podaj wersję sysop i procesor, a coś poradzimy.

Polecam też przeczytanie przyklejonego tematu.


w moim przypadku w gre wchodzi (vide profil) IBM workpad z50 z procesorem NEC VR4121 131mhz i OS - windows ce 2.11 pro   :wink:

*

Offline kiler129

  • ****
  • 613
  • Płeć: Mężczyzna
  • [Loading .....]
    • REGULAMIN FORUM !!!!
  • Sprzęt: SIMPAD SL4, k750i, iPhone 3Gs 32GB iOS 4
Polska klawiatura dla Nec 780 (i może innych)
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 27, 2006, 20:40:55 »
A na win ce 2 i procks mips (sharp hc-4600) coś będzie ?
Jestem jaki jestem i sie tego nie wstydze ;]

Polska klawiatura dla Nec 780 (i może innych)
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 27, 2006, 22:14:05 »
Odezwijcie się do mnie na maila, jutro wieczorem odpowiem.

*

Offline vladymir

  • ****
  • 610
  • Płeć: Mężczyzna
    • Laboratorium Energii Subtelnych
  • Sprzęt: Prestigio 5517, Lenovo A3000-H
Polska klawiatura dla Nec 780 (i może innych)
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 28, 2006, 16:52:01 »
Na Jornady, któe mają prawy ALT (niektóre egzemplarze nie miały) PenReader zrobił wersję, w której polskie litery sa dokładnie tak samo jak na blaszaku. Dotyczy to tylko HPC2000, czyli WnCE 3.0. Dla starsych systemów LE jest mocno upierdliwe -dp tego stopnia, że po zainstalowania na J680 uniemożliwia sprawne uruchomienie Pocket Worda! Po soft resecie PW daje sie odpalić raz albo dwa i koniec. Jak się wyłaczy lub zdeinstaluje LE, to tego problemu nie ma. Prawo Murphy'ego głosi: "po usunięciu błędu krytycznego okazuje sie, że akurat ten nie był naprawdę krytyczny" ;-)
"Komputer służy do ułatwienia pracy, której bez niego wcale by nie było" - Prawo Murphy'ego

*

Offline vladymir

  • ****
  • 610
  • Płeć: Mężczyzna
    • Laboratorium Energii Subtelnych
  • Sprzęt: Prestigio 5517, Lenovo A3000-H
Polska klawiatura dla Nec 780 (i może innych)
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 28, 2006, 17:04:02 »
A ten programik, to moze by tak do PDAClubowego Downloadu?  Jak trzeba, to w tym celu złożę Podanie z Trzema Załącznikami...
"Komputer służy do ułatwienia pracy, której bez niego wcale by nie było" - Prawo Murphy'ego

Polska klawiatura dla Nec 780 (i może innych)
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 28, 2006, 23:20:18 »
O który programik Ci chodzi? :D

*

Offline vladymir

  • ****
  • 610
  • Płeć: Mężczyzna
    • Laboratorium Energii Subtelnych
  • Sprzęt: Prestigio 5517, Lenovo A3000-H
Polska klawiatura dla Nec 780 (i może innych)
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 29, 2006, 19:25:32 »
No ten do "ogonków", od którego zacząl sie wątek...
"Komputer służy do ułatwienia pracy, której bez niego wcale by nie było" - Prawo Murphy'ego